„Já dnes nemůžu, detoxikuju!“ s demonstrativně zvednutou vidličkou s napíchnutou mrkví posílá kolegyňka nás i podvečerní vínečko do háje zeleného. Nezvyklé. S notnou dávkou pýchy haleká cosi o tom, jak po měsících intenzivního paření, kde alkohol i fastfood tekly proudem (obousměrně!), prokazuje tělu službičku (zatímco na obdiv vystavuje červené flíčky, která jí už všechna ta řepa stačila vyrašit). Máme den třetí a obdivné ách střídají sluchátka v uších a oči v sloup. Koho to zajímá. Všechny ty zelené, řepové, mrkvové či jiné extrémní detoxy mají jedno společné – všechny serou nevydrží.

Sobota, den šestý, jeden telefonát stačil a tuny kořenové zeleniny spláchl poctivý litr vodky. Předsevzetí berou za své, stejně jako zadek dvacetileté striptérky. Teď to přece nemá cenu. Úředníci si mnou ruce, spotřební daň se sypat nepřestane.

A asi se není čemu divit. Drandění na rotopedu v uzavřeném fitku, když se kámoši ujíždí na slunci a aperolu na březích Vltavy, nikomu nepomůže. Volba zdravého životního stylu je moudrá. Volba podrážděné nálady a společenské izolace? To moc ne.

Otázka zní jasně: Jak naučit žít náš společenský status a perfektní postavu v symbióze?

large (2)

(1) Cvičme ráno!

Co, cožééé? Že vstávat a cvičit je výzva, to věděli už králíci z klobouku. Pokud se ale přemůžeme a půjdeme se sebou něco dělat už ráno, nemusíme pak zbytek dne bitchovat, že večer musíme na pilates. Získáme volný večer a jako vedlejší efekt dobrou náladu a produktivní den.

(2) Upřednosťme dvě deci před margharitou

Ať se nám to líbí nebo ne, „koktejl“ je vlastně sprosté slovo. A protože tato mluva sofistikovaných dam a mužů není v kurzu, koktejl by jsme si měli škrtnout ze slovníku. Místo prázdných kalorií a barevných jedů si radši objednejme enzymy a minerály. Objednejme si dvě (!) decky vína. Tělo nám poděkuje a peněženka taky.

(3) Navrhněme brunch místo večeře

Tříchodová večeře zakončená creme bruillem. Mmmm, jak perfektně to zní? Stejně jako orgasmus za chvíli odezní, stejně tak i příjemný pocit v bříšku. Sliny spolkneme a se slovy „to jsem se zase přežral(a)“ se odkutálíme do postele. Jídelní porno je fajn, ale hodinky také nemáme jen pro parádu. Svědomí zaspíme, což o to, ale zrcadlo nám ráno tu kachnu se sedmi připomene. A proto food blogeři a fitness maniaci tak milují brunch. Palačinka v 10 ráno má jednoduše míň kalorií než palačinka v 10 večer. Kromě toho, krásná snídaně s přáteli nám prosvítí celý den a Instagram k tomu.

(4) Dneska vybíráme my

Kam půjdeme dneska na oběd? „Mě je to jedno“ odpovídáme a pak řešíme dilema jestli mísa smažených nudlí je dietnější než kuřecí kung pao (který dost dobře možná vidělo to kuře jen z vlaku). Tak až zítra zase budeme řešit kam na oběd, udělejme domácí úkol a vyberme si místo sami. Kolegové ocení naší iniciativu a nejedno lačné oko naši figuru. A všichni budeme šťastní.

(5) Naučme se říkat ne

Kamarádi nás přestanou mít rádi, pokud se vyspíme s jejich holkou/klukem, ne protože si s nimi nedáme dezert. A jestli jo, možná je někde něco špatně.

(6) Ve dvou se to lépe táhne

Nadchněme kamaráda nebo svou drahou polovičkou. Mít parťáka ve sportu oceníme v každé sitauci – když padá motivace, trenky nebo činka na nohu.

(7) Držme se při zemi

Držet se při zemi může být dost těžký, když nejoblíbenější fráze 21. století zní „jenom nebe je limit“. Taková blbost. Všechny extrémy jsou hloupý nápad, jenom bungee jumping je diskutabilní. Vynechme dezerty, omezme pečivo, cokoli, ale proboha neskládejme si jídelníček jenom ze zeleniny. Když už nemyslíme na své zdraví, mysleme alespoň na kolegy a omezenou kapacitu toalet.

(8) Vzdělávejme se

U naší generace, která nosí google v kapse, nedostatek informací nikdy nebyl problém (pokud teda nepíšeme diplomku na kulturní diplomacii, ehm). Vzdělávání se o paleu a glutenu je super, jenom se prosím ujistěme, že nerozdáváme nabyté rozumy tam, kde o ně nikdo nestojí.

(9) Když porušíme, odpusťme si a začněme znova

Když děcko upadne z bicyklu, brečí. Doma mu zalepí kolena a druhý den půjde zas. Vzdát se není volba. Nestresujme, když jednou vyskočíme ze svého perfektního plánu. Lidská podstata je předurčena k zaškobrtnutním. Důležité je, abychom neklopýtali moc často. Boty jsou inu jen drahá záležitost.

(10) „Nepřemýšlej jestli si dáš salát, prostě si ho dej“

Toto jsem kdysi někde vyčetla, tak to asi bude pravda. Chytrým časopisům pro ženy zdar! Amen.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.