Při positioningu vlastní osobnosti, my mileniálové, často selháváme. Nevíme, co děláme, co bychom chtěli dělat a navíc často ani nedokážeme definovat, kdo jsme nebo kým chceme být. Já teď a tady lék či univerzální odpověď nepřináším, zato přináším návod na psychologickou hru, která může na cestě k sebepoznání pomoci. Je krátká, je jednoduchá, je hravá, je zábavná.

Tak dost marketingu, jdeme na to. Nechť podvědomí promluví!

I. INSTRUKCE:

Budeme pracovat s představivostí. Já řeknu pes – a ty si představíš psa. Já řeknu víno – ty si představíš víno. Jak si ho představíš? Důležité je držet se své prvotní myšlenky a vybavit si co možná nejdetailnější obraz (můžeš použít i papír a tužku).

 1. Nečti výsledky, dokud nebudeš hotový (s testem, tvůj sexuální život mě nezajímá).
 2. Žádná odpověď není správně ani špatně, tudíž nedostaneš žádný bod ani včeličku do slovníčku. Není třeba žádný stres ani touha odpovědět tak, aby test vyšel co nejlépe.
 3. Nezapomeň, že je to pořád hra. Takže se bav. A pokud možno, poděl se o své postřehy v komentářích.

Otázky? Žádné! Výborně. Můžeme začít.

large

II. TEST

Procházíš pouští. Nikde ani živáčka. V tom spatříš krychli.

 1. Jak velká je krychle?
 2. Jakou barvu má krychle?
 3. Z jakého materiálu je krychle utvořená?
 4. Je krychle upevněná v písku nebo poletuje prostorem?
 5. Vidíš co je uvnitř krychle?

Najednou spatříš žebřík.

 1. Jaká je vzdálenost mezi krychlí a žebříkem?
 2. Je žebřík opřený o krychli?
 3. Jak žebřík vypadá? Kolik má příček?
 4. Jak je žebřík vysoký?

Najednou spatříš koně.

 1. Jaká je vzdálenost mezi krychlí a koněm?
 2. Je kůň přivázaný nebo na volno?
 3. Co dělá kůň?

Vidíš květinu/květiny.

 1. Vidíš květinu nebo květiny? Kolik?
 2. Jak květiny vypadají?
 3. Kde jsou květiny?

Bouřka je tady!

 1. Je to velká nebo malá bouřka? Hřmí? Blýská se? Nebo je to spíš poklidný lehký deštík?
 2. Jaká je vzdálenost mezi bouřkou a krychlí?
 3. Jak bouřka ovlivňuje krychli, koně, žebřík, květiny?

Hotovo? Odlož tužku a papír.

III. INTERPETACE

Krychle představuje tebe a jak ty sám sebe vnímáš ve světě. Máme-li si představit neurčitý, abstraktní objekt jako je krychle, máme tendenci do své vizualizace vkládat kus sebe

Velikost krychle je velikost tvého ega. Je-li obří, pravděpodobně je obří i tvé „já“. Oplýváš sebevědomím a jsi rád(a) středem pozornosti. Je-li tvá krychle malá, jsi spíše nesmělá a skromná osoba. Jsi rezervovaný/á a výsluní příliš nevyhledáváš. Tak co je pravdy na stereotypu kterak generace Y je nejvííííc egoistická populace? (Moje krásná, velká krychle mluví za vše, tak snad ta tvoje?)

Materiál krychle reprezentuje tvé pocity a přístup k okolí. Pokud je krychle průhledná, jsi otevřený/á a lidé do tebe snadno vidí. Pokud je krychle železná, nedobytná, střežíš si své nitro a emoce na tisíc západů. Kámen značí odolnost, zář zase optimismus a veselou povahu.

Pokud tvá krychle stojí pevně na zemi, stojíš i ty. Jsi pragmatista a bereš věci tak, jak jsou. Pokud se tvá krychle vznáší nebo poletuje jako zlatonka, jsi snílek s hlavou v oblacích a skvělou představivostí.

Žebřík představuje tvé přátele a tvůj vztah s nimi. Žebřík s maximálně 3-5 příčky indikuje pár věrných přátel, zatímco hodně příček znamená, že lehce necháváš nové lidi vstupovat do tvého života.

Jak blízcí jste si s přáteli hledej ve vzdálenosti mezi žebříkem a krychlí. Je žebřík opřený o krychli? Pak máte otevřený vztah a vzájemně se podporujete. Pokud je žebřík odkloněný od krychle, pak spoléháš většinou sám na sebe.

Je-li žebřík nižší než krychle, představuješ pro přátelé autoritu. Je-li žebřík ve stejné úrovni, považuješ přátele na stejném levlu jako sebe. Je-li žebřík vyšší, nedáš bez názoru přátel ani ránu.

Kůň je tvůj stávající či vysněný partner/ka. Do zvířátek a domácích mazlíčků projektujeme své milované. Jak vypadá tvůj kůň? Je to krásný, hrdý hřebec s bílou lysinkou nebo spíše statný kůň uzpůsobený na práci?

Je-li kůň přivázaný, potřebuje být ve vztahu kontrolovaný. Pokud je kůň volný, je nezávislý, nepředvídatelný a nikdy nevíš, co můžeš od svého partnera očekávat.

Jak si je tvůj kůň s krychlí blízko, tak blízký vztah se svým současným partnerem máte. Stojí kůň zády nebo čelem ke krychli? Ignoruje krychli nebo kolem ní vesele skáče? To leccos vypovídá o přístupu partnera k tobě.

Květiny reprezentují tvé děti nebo tvou touhu po dětech. Květiny stejně jako děti potřebují mnoho péče. Čím dál jsou květiny od krychle, tím víc cizí je pro tebe idea mít děti (nebo tím vzdálenější vztah máš se svými dětmi). Co dělá kůň, všímá si květin? A kolik květin vlastně vidíš? Kolik dětí si umíš k sobě představit?

Bouřka jsou tvé obavy, trable a jak zvládáš překážky ve svém životě. Pokud vidíš deštík či slabší bouřku někde daleko za sedmero horami a řekami, patrně jsi velmi klidný, bezstarostný človíček, a já smekám klobouček. Pokud je bouřka blízko, pak jsou blízké i trable ve tvém životě.

Otřásá bouřka s krychlí nebo s ní ani nehne? Pokud se krychle, žebřík, kůň a květiny otřásají v základech, zdá se, že tvé potíže ti momentálně přerůstají přes hlavu. Pokud je bouřka znatelná, avšak krychle se tváří, že „does not give a shit“, jsi silná osobnost a s problémy si umíš poradit, tak jako ostatně se vším.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.